Jdi na obsah Jdi na menu
 


Silvestrovské polítání a bourání 2008

Obrazek
Středa 31.12.2008, letiště LMK Odry,čas 10 h ,počasí letově ideální.
    Tak a rok se s rokem sešel a bylo tady opět Silvestrovské polítání. Sešlo se nás hoooooooooodně moc. Přijeli kluci z N.Jičína, z Bílovce  a dokonce i místní.Ti přijeli jako poslední anebo spíš jako první na odpolední směnu.K pití se podával teplý čaj,horká káva a studený myslivec.Jídlo nebylo třeba, poněvadž kluci vypadali ve velmi dobré kondici,stav tuku se přes svátky nashromáždil a kluci přistávali se svými modely většinou k noze, aby si nemuseli kazit postavu zbytečným běháním pro éra.
Ve vzduchu bylo opět více bublinek : Pavel, Milan a Dan předváděli vzdušný souboj s modely dvouplochů z EPP. Boj byl pěkný a sestřel se taky povedl i s kouřovým Obrazekefektem. Jarda proháněl po nebi vysavač Sabb,Rosta akrobatil s Katanou z EPP,ta bohužel v rukou jednoho přespolního člena ukončila svůj život a nedočkala se nového roku. Beda Bolibřuch jako správný combaták přijel se svou kompletní letkou(blackburn,harikein,seiran) .Vše uloženo v perfekním stojánku firmy KOTALA. Letově byla 100%. K Bedovi se taky se svým novým combátem Corsair přidal Peta.Krásné nové éro neobtěžkané lepidlem po kolizích a opravách létalo opravdu znamenitě. Až do chvíle kdy něco zamrzlo a nebyl to benzín ale bohužel prsty. Jo mráz a metyl na prstech je špatná kombinace žejo Peto??? .Takže čest jeho památce. Martin lítal s Hackerovým Bleidem nebo jak se to epepečko jmenuje.Z EPP jsem ještě zahlédl Fockewulfa 190. Já si polítal se svou OptimouIII na takové počasí lítala fakt znamenitě.Po skončení lítání jsme udělali společné foto,popřáli si vše nejlepší do nového roku a  rozjeli se k domovům. Někteří příznivci svahového lítání jako Beda,Martin , Péta a já jsme si šli ještě zablbnou nahoru na kopec s combátovými křídly. Lítalo se opravdu znamenitě a o zásahy nebyla nouze. Na kopci jsme vymrzli dokonale, ale stálo to za to.Tak a to byla definitivní tečka za rokem 2008. Kdo přijel neprohloupil, kdo nepřijel mohl litovat.
                                                                                         
Fotky z lítání    ZDE !!! Zde je také můžete v plné velikosti stahovat pro své potřeby.
                                                                        Za LMK Odry  J.Šindler sen               

 

Obrazek

Kombátáci na svah!! Podzim je tady!!!  

Lítat se dá:  na Tošovickém kopci u letiště  na J a JV vítr, U Tošovické sjezdovky nebo přímo na ní na JZ a Z vítr. V Loučce u Oder nad Vlčkovým rančem na S vítr( pozor soukromý pozemek). Ve Fulneku nad hřbitovem na S vítr. PS: Chystejte křídla určitě něco do konce roku na svazích podniknem!!!!!!

Motivační fotky zde.                                                       J.Šindler sen

 

Obrazek

Raná 2008 aneb ráno na Ranou

  Tak dlouho očekávaný den 17. říjen  přišel.Po předchozím shonu a patálijích kolem dopravy a schánění rakve na přepravu modelů se nám povedlo vše den před odjezdem s vypjetím sil sehnat a sladit k naprosté dokonalosti.Akorát se modely nevešly do rakve, tak jeli s náma ve voze.Rakev byla nacpána věcmi až k prasknutí. Takže osádku auta tvořili : řidič já Juráš senior, navigátor Beda bolibřuch,  a vyvažovač Juráš junior.Vedle něj si hovělo Bedovo 4 m ASW-28,mé 3m Solo-33, 2 x samokřídla Tornáda,1x hotliner Optima III.Výjezd do vzdálených končin naší vlasti padl na 7 hodinu ranní. Cesta probíhala celkem v pořádku.Pár čůracích zastávek,nějaké to kafe a snídaně a zas do auta a jedeme dál. Prostě pohoda až do cíle.Počasí nám přálo a vydrželo až do konce celé akce. Při příjezdu k místu akce nám trošku pozlobil nový tyb navigace BEDA , ale okamžitě vyhledal novou trasu.Zachránil si tím život. Kolem poledne jsme se blížili k Rané. Z dálky už byl vidět onen vysněný a všemi letci opěvovaný kopec RANÁ. Při dojezdu až na místo se nám zatajil dech,teda aspon mě a juniorovi,prostě něco úžasného.Beda už tady byl, tak hned honem honem žádné vykecávání a hurá na kopec.Éra jsme složili dole pod kopcem, hodili je na ramena a vynesli je na úpatí na cvičnou louku .Ale pronesla se i tam.Je vidět, že kondičku nemám nic moc. Na kopci už lítalo pár kluků .Beda okamžitě po vydechnutí popadl vysílač a šel do toho.Jeho komposit si to šněroval po nebi s naprostou jistotou. Chvílí lítal nízko, pak zas vysoko.No prostě jako s motorákem. Ten vítr + svah úžasný pohon.Přistání raděj dole pod kopcem se povedlo. No já pořád otálel, ale musel jsem,do háje přece jsem nejel 500 kiláku abych se jen díval. Solo šlo do vzduchu,srdce jsem měl v kalhotech,ruce a nohy se mi třásly a oči slzely. Lítalo to opravdu samo.Ale jak dolů?? Naštěsti je to éro tak hodné že sedlo skoro samo,samo že dole na louce. UF jsem si oddechl.Mezi tím se na kopci objevovali  další kluci, dokonce krajani.Dojeli kluci z Krnova a z Otrokovic. Jak příjemné slyšet rodný jazyk.Vzduch byl plný,mi ještě prohnali křidla, ale ve dvou je to jako myš s kočkou.Vdálce někdo nesl také křídlo,hurá bude boj, ale nic, ani nevzlétl- škoda. Bohužel se na kopci i bouralo a většinou to byly havárky totální.No co se dá dělat - i taková je modelařina. Dolítáno ,odlítáno hurá dolů na letiště vybrat si pelechy v dřevníku a pak už do klubovny na jídlo ,pivo,pivo,pivo, pivo a zase pivo. Všem chutnalo.Poté se ještě dlouho do noci sedělo a vykládalo a koukalo na videa a fotky.Samé větroně.Tak a spát zítra je taky den.

 Sobotní ráno nás přivítalo nádherným, přímo ukázkovým počasím.Krásně slunečno,vítr přímo na plochu,teplota tak akorát ,vlhkost taky,dohlednost dohledná,termika termická.Prostě ideál.Už od rána bylo na letišti veselo.Sjížděli se další modeláři.Začli se skládat éra.Některé týmy dojeli  s karavany a přívěsy jako závodníci F1.Kluci z Krnova dojeli ve Fáčku a s papírovou rakví na střeše.Tomu říkám nadšenci.Klobouk dolů.Mezi češtinou,moravštinou se mluvilo i němčinou. Bohužel neumím německy, tak jsem zkusil rusky - něpanimali.Tak přišly na řadu ruky a nohy a domluvili jsme se .Po brífingu se vše rozjelo naplno. Vlečné nastartovaly motory, rozmotaly se lana, větroně se seřadili do šiku a šlo se na to. Vše probíhalo v pohodě a bez zmatků.Nikdo se nepředbíhal.A vlastně jo, jeden expert se našel :ŠAK TY VÍŠ !!!!!!Za chvíli bylo nebe plné větronů.Vlečné jen tankovaly palivo a zase se hnaly rvát éra do vzduchu.Vzduch se hemžil všemi možnými typy,lítali Foxi,Lunáci,Sola,Diskusi,Asw,Blaníci a další a další koukněte na fotky ,tam si procvičíte své znalosti , při určování názvu a typů. Vlečné byly taky pořádné mašiny : vlekal i 1,8m akrobat a jak!!!!! dále se objevili Pipeři, Jak, Čmelák, traktoři .Ti byli 2.  Jeden byl obzvlášt vyjímečný,měl v čumáku dvouválec o obsahu 210ccm!!!!!  Tahle mašina vytáhla do vzduchu TŘI éra najednou.Vypadalo to, že by jich zmákla i víc.V trojce byli dva Foxi ,jeden od Libora Kolmana.Předvedl pár akrobatických figur při kterých se divákům tajil dech.Já s Bedou jsme si taky zalítali. Aerovlek byl pro mě celkem známá záležitost.Kluci tahali opravdu bravurně. Tak nebyl problém být ve vzduchu i několik desítek minut.Počasí bylo opravdu termické.Jak se říká: lítaly by i vrata od stodoly.Beda bohužel lehce poškodil Asw, tak se zhostil funkce pomocníka vlekařů. Šlo mu to, nenechal nikoho ani nachvíli vydechnout. Takové dlouhé lety jsem ještě nezažil, tak Solo putovalo do rukou Juráše juniora i do rukou Bedových. Prostě na jednoho toho bylo moc. Bohužel se i tento den neobešel bez havárek. Koukněte na stránky Libora Kolmana , zachytil jeden model přímo při střetu se zemí. Naštěstí těch smutných zážitků bylo mín než těch veselých. Na letiště se pomalu snášel večer a tak jsme všichni pomalu balili svá éra . Někteří zůstávali, a někteří odjížděli k domovu .Mi patřili k těm druhým, tak jsme plní dojmů a zážitků vyrazili k domovu. Po cestě jsme se domluvili , že příští rok pojedeme na 100% zase.

   Co na závěr: prostě píšu všem VELKOU  1 !!!!!!!!!  Poděkování patří organizátorům,vlekařům ,týmu v bufetu, prostě všem co se na této akci podíleli.Ještě se omlouvám těm, na které jsem tady zapomněl - jsem nováček, tak vás všechny neznám.

                                                                  Za LMK Odry  Jiří Šindler sen.

 

Model show Odry 13.9.2008Obrazek

Tak a rok se s rokem sešel a je tady další ročník naší Oderské modelářské show.Vše začlo jako obvykle válečnou poradou v Oáze.Porada netrvale dlouho poněvač vše bylo ještě celkem v čerstvé paměti z pořádání aircombátových závodů.Sraz se domluvil opět na čtvrtek. Na ploše letiště byl mumraj jako v mraveništi.Zdálky bylo slyšet vrčení sekaček,bouchání kladívek,tukot majzlíku a vše ještě přehlušoval smích. Toho je u nás na letišti vždy dost a nezkazí ho ani nějaké rozbité éro-a že jich v minulých týdnech bylo!!Během odpoledne bylo posekáno letiště,vytýčený letový prostor,prostor pro diváky ,stojánka i parkovací plocha.Malý problém nastal při instalaci záchytné sítě, ale Michal se ukázal jako zdatný a neohrožený rybář a sít napnul k naprosté dokonalosti. Vytyčovací páska byla taky řádně napnutá ,vše zatím.Večer jsme se rozcházeli k domovům. Večer většina z nás sledovala s obavami předpověd počasí a právem. V pátek ráno bylo naše super dílo ještě v pořádku.Dodělali se poslední úkony,postavení stanu,wc,rozestavení laviček,naražení bečky píva. Oprášili se zašpiněné montérky a radostně jsme si prohlíželi naše dílo.Povedlo se. Odpoledne se začali sjíždět první účastníci se svými karavany a stany.Během odpoledne a večera vzniklo za vodárnou malé stanové městečko.No zatím to vypadalo na nějaké technopárty, ale postupně se začla na ploše objevovat letadla- tak bylo všem jasné o co tady jde.Ten kdo si zalítal v pátek měl štěstí .Jako loni lítal až do tmy Rosta z N.J s novou Katanou,já jsem mohl díky Bedovi a jeho vlečné protáhnout své Solo,Hyhna vyhnal z Pipera pavouky a létal taky.Michal namontoval na svého elektrovětroně kameru a natáčel vše z ptačí perspektivy,Peta se synem protáhli eletro Fokouše,Jarda zapl vysavač Sabb a ukázal nám  jak živě lítá elektrodmýchadlo,Martin zaakrobatil se Sebečkem,a Beda zakombatil.Určitě lítalo více lidí,ale po večerní kocovině si je nepamatuji. V podvečer se všichni začali shlukovat u stanu s pivem a jídlem a že jich bylo. O žaludky se po celý víkend staral pan Skalka s personálem- za což mu patří veliké díky.Sobota ráno byla sice slunečná, ale nárazový vítr o síle až 12 m nebyl dobrým znamením.Naše vyšponované dílo odolávalo jen stěží, ale vydrželo.Ti co si stihli zalítat v pátek večer už v sobotu moc nenalítali. Ráno se ještě sjížděli další účastníci a stojánka se začla zaplňovat.A že se bylo na co se koukat, to uvidíte ve fotogalerii. Zahájení letového dne začlo v 10 hodin, tohoto zahájení se zúčastnili i  představitelé města Odry i někteří sponzoři, kteří přispěli finančně i materiálově našemu klubu a za to jim patří také velké díky.Létání bylo opravdu náročné: létala vetšinou velká éra , kterým nevadil silný vítr.Mezi odvážné piloty patřil hlavně pan Sládek se svým obrem na 160kový motor,dále lítal Rosta Rada se svou Katanou,Pavel Vít s dvouplochem,Filip Delkeva s vrtulníkem,Pepa Kalčák s elektrou z totalitní stavebnice QB na elektromotor,lítal take ObrazekPB6 Racek a další éra .Na stojánce byli krásné Wivaty pánů Knapů, kteří přijeli ze značné dálky, ale kvůli počasí nemohli nahoru.Omlouvám se, ale neznám všechny piloty, ale příště i budu psát poznámky jako správný dopisovatel.Diváků bylo také hojné množství a svým potleskem odměnovali každého pilota ,jenž statečně sedl se svým modelem  na zem.Konec lítání byl kolem 18 hodiny.Potom už začala volná zábava u stanů s jídlem a pitím.Byly rozdělány ohně a začla oslava.Jaká?????No Milan L měl narozeniny tak se bujaře slavilo, nosili se dary hmotné i nehmotné.Milan každého účastnika pohostil štamprlí a kouskem grilovaného prasátka .K tomu všemu hrála country kapela SMEČKA  a tančili sličné břišní tanečnice.To se chlapům asi líbilo nejvíce.Holky taky díky, snad vás ti neřádi moc neotravovali? K ránu už skoro všichni spinkali ve svých stanech a přívěsech.Ticho rušilo je chrápání jednoho, no nebudu jmenovat, ale to neumí ani medvěd Brtnik. V neděli se všichni rozloučili a slíbili si účast na dalším Model Show 2009. Organizační team stihl dát také plochu do původního stavu. Tak a to byl konec našeho super víkendu.Poděkování za zdárný průběh patří(organizátorům,pilotům,tanečnicím ,kapele,sponzorům a všem kdo přiložily ruku k dílu)všem.

                                                                         Za LMK Odry J.Šindler sen

Oderský aircombát poprvé a snad né naposled!!! 13-14.6.08

Oderský aircombát byl dlouho plánovanou akcí, která se zrodila v hlavíčce Bédy. Vše začlo už pár dní předem.Byla svolaná válečná porada v Oáze v Odrách.Při pivečku se probíraly všechny detaily akce. Kdo donese to a kdo ono,kdo bude dělat to a zas tam to,no prostě nesmělo být necháno nic náhodě.Jak se později ukázalo, vše klaplo na jedničku. Ve čtvrtek kluci posekali naše letiště, takový pažit nemají ani fotbalisté na Spartě,to nám může kde kdo závidět. Hyhna s Jardou se pěkně zpotili, ale výsledek byl famózní. V pátek se letiště začlo plnit lidmi už od odpoledních hodin. Postavila se kadibudka, dovezl se vojenský stan, při jehož stavbě si kluci zavzpomínali na léta strávené v zeleném,nachystali se gryly,lávky, stoly,centrála,Obrazeksvětla, dovezlo se  dřevo,cement , vápno, obkladačky,dlaždice,palubky, písek, voda , kabely, zářivky, no prostě vše , co je potřeba při pořádaní závodu. Stan byl postaven v cuku letu a hned se doprostřed postavila krásná nerezová bečulka plná píva. No přiznejme-bez toho to nešlo. V koutě si vrněla lednice napěchovaná masíčkem, které v sobotu připravoval šéfkuchař Michal a jeho pomocník Franta . Věděli jsme komu tuhle funkci dát, kluci se jí zhostili na výbornou. Večer se začli sjíždět první piloti.Já musel bohužel odejet na další akci s kapelou, ale vrátil jsem se. Ve 2  ráno zůstali ve staně jen ti nejtvrdší- 2x Milanové,Soptík a Michal. Ostatní krásně spinkali, no "spinkali"... při obchůzce stanového tábora to bylo jako v medvědím brlohu.

A je tu sobota,krásné letní počasí,mírný vítr,teplota 25  no prostě idealní letový den. Ráno ještě dojížděli další piloti, celkem se jich sjelo 12. Na ploše byli nataženy lajny přesně podle pravidel, nastříhané a označené stuhy,nachystané stanoviště pro rozhodčí.  Tohle někteří nečekali. Kolem 9 hod jsme s Milanem sedli k počítači a začli Obrazekrozepisovat startovní listy. Vše bez závad a stejných kanálů v jednom letu. Po brifingu si piloti nasadili helmy a hurá ke startovním boxům. Po odpočítávaní a rozhodcovském hvizdu se šlo do boje. A že to byl nelítostný boj vám potvrdí každý kdo tohle řádění shlédl.Hned v prvním kole zbylo na nebi jen Rudovo éro.Ostatní položili životy za obranu Oderského letiště.Mezi padlými byli i naši 2 piloti - nováčci Milan a Petr který svého Thuna zalítal den před bojem.Čest jejich památce.Ostatní boje už probíhali celkem slušně a bez problémů.Někteří lítali pomalu ,jiní rychle ,další vysoko a Iljušini nízko. Stuhy se sekali jedna za druhou a někeří piloti měli letoun jako prvomájové mávátko.Diváci povzbuzovali ,milenky Obrazekmačkali kapesníčky,děti plakaly,manželky šílely a tohle vše se pilotům líbilo a o to víc bojovali. Po polední přestávce a obědě se letělo finále.Výsledky piloti znají sami a ostatní si prohlédnou stránky ACES. Kolem 14 hod bylo po boji .Předaly se ceny a diplomy, ještě se pokecalo a pomalu se účastníci začli rozjíždět do svých domovů.Piloti odjeli,diváci také odešli a pořadatelé se pustili do úklidu. V podvečer bylo letiště opět ve svém původním stavu. Některým se na letišti tak líbilo, že nechtěli ani domů, ale volání manželek bylo silnější. Do dnešního článku nebudu vkládat fotogalerii,určitě jste fotky už viděli na jiných místech našich stránek. Tohle byl opravdu vydařený víkend a budem se těšit na další ročník .

                                                                                                          J.Šindler sen

Krnovský triangl 6.6.2008Obrazek

Tak slovo dalo slovo a jeli jsme na Krnovský triangl. Není to žádná přehlídka symfonických orchestrů, ale soutěž maket větronů v lítání na trojúhelníkové trati. Jeli jsme já, Hynek , a M.Marcalík, ještě se tam objevil Dan s přítelkyní.  Jeli jsme povzbuzovat našeho nejvšetrannějšího pilota Bedu"bolibřucha" Dubového, který se se svým ASW 28 přihlásil do boje o věcné ceny. Boj to byl opravdu napínavý a hlavně divácky atraktivní. Vidět ve vzduchu makety obřích větronů zanechá v člověku nezapomenutelný zážitek. Krásné lety historických modelů jako KA-6, Lunáka nebo Minimoi které létaly majestátním letem a střídaly lety compositových speciálu o rozpětí křídla až 8m. Některé větroně byli ve vzduchu k nerozeznání od skutečných letadel. Náš Beda skončil až v druhé půli startovniho pole, ale konkurovat vylítaným zahraničním účastníkům bylo prostě nemožné. Chce to lítat lítat a zase lítat .V tom je asi zakopaný pes. V podvečer jsme museli odjet, ale určitě i těch pár hodin strávených na letišti v Krnově stálo zato.

Fotky z trianglu ZDE                                                           J.Šindler sen

25.5.2008 Létání na svahu v Loučce u Oder - ZDE

Obrazek

Otvírání nebe 4.5.08 OdryObrazek

Takže v neděli ráno vypukla dlouho plánovaná akce  OTVÍRÁNÍ NEBE. Na plochu jsme se začli sjíždět už v 9 hod. První byl Michal, který obstaral vynikající masíčko na steaky, k tomu musel navézt dřevo, sehnat gril, zatopit a pak začít vařit, aby nasytil asi 30 mlsných jazýčků. Na lítání mu zbyl čas právě ráno před zahajením. MICHALE TÍMTO TI DĚKUJI za Oderáky, za ochotu se zhostit funkce kuchaře. Doufám, že ti poděkovali i přespolní účastníci, mohli ti vyjádřit i poděkování veřejně prostřednictvím našich stránek. Asi je nečtou, jejich škoda. Dnes se moc rozepisovat nebudu. Bohužel jsem neznal všechny účastníky. Z těch, co znám, přijeli za vrtulníkáře Filip a Dan, ti plnili plán na 100%. Za combatáky přijel Milan, hned jsme si s Bedou střihli souboj, byl jen ve třech-ale napoprvé jsem měl pěkné bobkyObrazek. Za Odry lítali Hynek, Jarek, Milan, Martin, Beda, Jirka junior, náčelník a já. Ostatním se omlouvám, tak se mrkněte na fotky, ty asi řeknou víc. Ještě jsme čekali na Kamila, který nám slíbil vytáhnout naše obří miláčky. Hynkového Bymbuse, mé Solo a Bedové ASW. Kamil tahal poprvé a na jedničku!!!!!! Beda nám dělal zalítávácího pilota a taky skvěle. Beda umí!!!!! Vše dopadlo na výbornou, prostě náhera !!!!!Tohle  bylo nejhezčí zakončení celého dne, aspoň pro nás.

fotky ZDE.

Obrazek

 

 

 

 

 

Obrazek27.4.08 Malá generálka aneb letiště plné smíchu- zde 

19.4 08 Boj o Miroslavskou frndžavicu.

Bohužel jsem se nemohl zúčastnit se svým fotoaparátem (zatím) combátových závodů v Miroslavi a vytvořit reportáž z této akce ,proto jsem tímto úkolem pověřil veřejně právní media. Jak se jim článek povedl posudte sami. Za nás oderské modeláře se akce zúčastnil Béďa se svými modely ,které dovezl až na pár oděrek vcelku z bitvy domů. Nemusí člověk vyhrát, ale přežít !!!!!

Více k tomuto boji na http://www.aircombat.bezstarosti.cz/index.htm 

Obrazek

Povídání o sobotní brigádě na svahu 5.4.08 - zde

Obrazek

Chcete vědět jak jsem dělal Bolibřucha a jeho kamarády????? Tak klikni zde!!!

 

Anti JAPAN campaign- Modelcity ZNOJMO 29.3 08

Tak co Béďo jedeš do Znojma na combat? A nechceš mě vzít s sebou????Tak to byla moje slova k Béďovi. No a jak to dopadlo se dozvíte dále.

Tak se jelo už v pátek po obědě. Béďa dojel komplet vyzbrojen a naložen svými stroji, jako by chtěl ty japonce rozstřílet na cucky. Já si vzal jen to nejnutnější (prachy)-dneska není nic zadara. Do Znojma jsme dojeli kolem 15 hodiny. Chatka Obrazekbyla objednaná předem.Akorát chybělo topení, takže venku bylo líp než vevnitř. Zbývalo se rozhodnout - buď budem pít destiláty ať neumrznem, nebo seženem u správce objektu topení.Nakonec jsme zvládli obojí s přehledem. Po vybalení věcí a rozdělení míst na spaní na palandách (já spal dole,bojím se výšek:) se šlo na jedno pivko,to bylo to první a pak hned na plochu letiště.Tam už trénovali kluci ze Slovenska a časem se přidali i další.  Béďa lítal s Harym pro zahřátí, ale co čert nechtěl, skončilo to havárkou.Nadával si do ko…… že má levé ruky a éro zruší, ještě před soutěží.Nakonec se ukázalo, že selhal přijímač .Po posbírání trosek to chtěl zabalit, ale zlaté české ručičky model opravily a ráno byl Hary nachystán opět do boje. Ten den se ještě zalítal Béďův nový Blackburn. Nádherné éro. Letové vlastnosti Obrazektaky perfektní,pochvaloval si Béďa.Takže jeho oblíbené: „Parádička zádička“ bylo na místě . Večer už byla většina kluků combaťáku na svých místech u stolečků s pivíčkem. Stejně se kluci sjížděli do pozdních večerních hodin. My čekali na Milana Bezstarosti který měl přebývat s námi v chatce. Dojel , jeho příjezd ohlásil místní pitbul César.Byl to bojovník od pohledu,bojoval s každým o kousek žvance, což bylo na něm vidět. S Milanem přijela taky dcerka Linduška, která byla zdatnou pomocnicí při sobotních závodech.V letištní Obrazekhospůdce ,klubovně a prodejně v jednom se sedělo a debatovalo dlouho do noci. Taky jsme čučeli na video, o čem jiném než o letadlech .Dokonce jsme shlédli náborový film pro AIRCOMBAT WW I -Rytíři nebes.Já se během večera začal přátelit s klukama, které jsem znal jen z netu a  ti pitomci mě do toho vtahovali čím dál víc, až mě nahlodali ke koupi nějaké mašiny.No já tam s tím záměrem více méně jel. A povedlo se !!!!!FW ta 152 je doma , ale časem asi přibyde ještě jeden nebo dva .Po tom co jsem vyděl v sobotu, mě to dost chytlo . Nejsem žádný extra pilot ale při troše štěstí se to dá zalítat . No uvidíme příští sezonu???

 Sobotní ráno bylo nádherné,sluníčko svítilo jako na jaře a nebýt toho větru, který foukal 13m/s by nás i ohřálo. Po nezbytném brífingu se ten mumraj rozběhl naplno. ObrazekNa plochu za ochrannou sítí se smělo jen v ochranné helmě.Typů helem byla spousta-hornické,cyklistické, montérské, vojenské a některé byly skutečným uměleckým dílem. Barbaři z mostu byli živým důkazem .My s Béďou měli krásné černé hrnce. Lítání začlo naplno.Já jsem se ujmul funkce časoměřiče a fotografa. Motory vyladěné,stuhy naměřené a navázané,časoměřiči nachystaní ,odpočítání a START…,šlo se do boje. Takový mumraj na nebi jsem ještě neviděl. V některých kolech bylo na nebi i 8 strojů.Bojovali mezi sebou jako o Obrazekživot,přitom se určitě vyplavily spousty adrenalinu. Kluci ty mašiny ovládali bravurně, takže o seky nebyla nouze a stuhy lítaly po nebi, nebo si je nesli na křídlech samotné éra.Sem tam se povedla i srážka stroje se strojem, ale na ten mazec zas toho nebylo tolik . Dopoledne proběhlo několik kol,potom oběd .O žaludky se staral hostinský Michal s rodinou, za což mu patří dík.Není sranda nasytit a napojit tolik nenažranců!!Po poledni začaly finálové boje. Na obloze už bylo strojů méně, ale o to se lítalo agresivněji.Kluci si nedarovali vůbec nic a ani jedna stuha nebyla zadara. KONEC odpískáno, podtrženo, sečteno!!! Vyhlášení vítězů a předání pohárů proběhlo za bouřlivého potlesku ve vyhřáté klubovně. Nemůžu přesně říct, kdo byl na jakém místě.Omlouvám se klukům, ale bylo jich tolik, že si jejich jména nepamatuji,ale fotky vám řeknou vše. Jen jednoho jsem poznal bezpečně.Ano byl to náš BÉĎA skončil na nádherném 7 místě z celkových 189 účastníku!!!!! BéďoObrazek gratuluji ,kluci ti pogratulují na letišti určitě taky. Sice jsi přišel v zápalu boje o Haryho díky technické závadě (to nám stejně nikdo neuvěří) ,ale stálo to zato. Tímto končím tento kratičký informativní článek a těším se opět nashledanou a možná že i na souboj.

 

 Za LMK Odry Jiří „Juráš“ Šindler senior

Fotogalerie zde!!!

Super nedělní polítání  9.3.08

ObrazekTak konečně na letišti!!!! Potom mojem měsíčním maratonu kolem prcků bez maminky, jsem konečně dostal volno a mohl si jít zalítat na letiště . Musel jsem najít hlídání pro prťata a hurá celý nadržený na letiště. Já vím, kluci " bude hůř ", děti a ještě k tomu dvojčata, nejsou žádná sranda.Přes naše estranky jsme se domluvili s klukama z Heřmánek ,s Davidem a Petrem,  že budem na letišti.Kluci jsou nováčci, tak zatím přijeli bez letadel,ale příště určitě něco vezmou s sebou. Přijel taky kamarád Filip z ObrazekLešné .S ním jsem se poznal díky modelbazaru přes který ode mě koupil Discuse,měl jej s sebou, ale v novém kabátě.Málem jsem jej nepoznal, ale vypadal dobře.Měl s sebou taky EPP dvojplocha , elektru Stingera, a dvoumotoráka vlastní konstrukce.Vše lítalo skvěle, Filip má modely opravdu v ruce.Na letiště přijeli provětrat éra taky Jarda s Hawkerem, Martin s terčem a elektrou za 200kč + motor,Láďa lítal s Cessnou, Peťa s elektrovětroněm, Hynek neměl éro a bavil nás historkama,dokonce nás navštívil Jirka Š junior ,bez letadla .Střádá peníze na nového Capa a proto musel nějaké kusy prodat. Cestou z Liberce se zastavil Beda zvaný Bolibřuch, Milan prohnal po obloze Deltu na tlačný motor ,to byl skutečný fofr-vydával zvuk jako stíhačka.Honza lítal s elektrou. Já měl s sebou svou oblíbenou  Minioptimu,bohužel jsem sní lítal naposled.Dnes už má nového majitele a doufám, že Obrazekmu bude sloužit stejně dobře jako mě. U mě pod gaučem je Optima III tak snad brzo bude v provozu. Chtěl jsem zalítat Dynamita,ale zradily baterky.JOJO se jen svezlo v autě. A na tohle dění dohlížel náčelník p.Králik.  No prostě lítalo se a debatovalo, až do pozdního odpoledne. Opravdu se neděle vyvedla a budem se těšit na další lítání.

 FOTKY TADY                                          

                                 J.Š sen

ObrazekA pršelo jen se lilo a taky lítalo!!19-20.1.08

Sobota 19 .ledna,čas 14hod,počasí naprd,vítr super!!!! No a co že prší, hlavně že fučí.Béda se toho držel a na kopec šel v 10hod,ale jak mu to lítalo, to ví jen on.Mi tam šli ve 14 hod, počasi se trošku umoudřilo,tak se šlo nahoru.Křídla lítala super, ale místy se ztrácela i v mracích, to bylo zajímavé že, se dá s hadrolety lítat až do oblak a to doslova.Optima mokla na zemi ,opravdu byla viditelnost mizerná. O něco později dorazil i Jirka .K. s V2 a hned šup nahoru .No, je zbytečné se rozepisovat o jejím letu.Prostě 100% éro.Sice při kontrole letadla za letu nízko nad zemí to vypadalo, že se blíží hejno vos,ale to se jen třepetal potah ,trochu tím vlhkem povolil.Při průzkumném letu V2 až nad letiště něco z letadla upadlo.Do háje vypadl motor,né to motor přece nemá.Byla to kabina,ale Martin ji bedlivě sledoval a tak se našla.Přistání bylo v pohodě,nic se nekatapultovalo. Vzhledem k takovému psímu počasí super polítání!!

Neděle 20.ledna- Na svah jsem jel po domluvě s Bedou,nikdo jiný nemohl.Hlavně Obrazekber Discussa upozorňoval Beda.Na kopec jsme měli nástup ve 13 hod. Počasí podobné jako v sobotu, ale menší oblačnost. Béda lital s třímetrem,za celou hodinu zapl motor jen jednou.Holt kdo umí ten umí, a kdo neumí ten se klepe a bojí se hodit Discusse do vzduchu.Ale hodil.Pod Bedovým dohledem jsem se udržel ve vzduchu půl hodiny  a to v podmínkách, o kterých jsem si byl jist, že pro Discusse nejsou-prostě mě Beda navedl kam s ním a ono to vážně šlo.Bedo dík!!!Pak jsme provětrali Optimu, udělali pár svistů ,trochu akrobacie a dolů. Ještě jsme jeli zkontrolovat Hynka jak maká na větroni, dali kafčo a zas ke svým polovičkám domů. Prostě nabitý víkend.   

Fotky -zde                                                                                         J.Š sen.

Středa -lítat je třeba!!!!16.1.08Obrazek

A opět svah.Tentokrát v akci Martin a já.Beda ani Jarda nedojeli .Ráno to vypadalo, že z lítání nebude nic.Ráno lítalo díky pořádnému větru všechno(vrata,okenice,plechy a jiné věci, které by za normálních okolností byly pevně při zemi), jen ptáci byli schovaní, ti tu odvahu neměli.No a mi tu odvahu s Martinem dostali.Ale ono to na kopci nebylo zas tak špatné.Sice ve 3 hodiny to vypadalo, že to zabalíme, ale postupem času se zase rozfoukalo.Sice to zas nebylo na mého Discuse a tak jsem protáhl Optimu, ale nějak se ji nechtělo dolů na 3minuty motoru šla po 20min s donucením dolů.Určitě by tam byla déle.Pak šly do akce křídla.Za těch pár kaček, co jsme do nich dali, se s nima blbne super .Které jiné éro by vydrželo takové divoké kreace a tolik tvrdých přistání?Při lítání jsme zdrbli jako babky někde na rynku.Ale čas utíkal a tma se přiblížila nadosah.Asi přiděláme nějaké ty světýlka a budem lítat i zatmy - tak co kdo nám to vymyslí???A nehlaste se všichni :)) 

             Za LMK Odry dva stateční Jirka a Martin

Svahování 12.1.08

Po pátečním lítání s Martinem jsem měl toho ještě málo a tak v sobotu to pokračovalo.Ráno jsem si přivstal a jel na výstavu se psem do Olomouce.Po návratu volám Bedovi, jestli po slibech na pokecu, lítají a oni lítali.Neodolal jsem, opustil svou drahou polovičku a vyrazil.Má se mnou trpělivost, za což ji moc děkuji.Vzal jsem křídlo na rozlítání a Discuse na dolítání.Po příjezdu na kopec bylo vše v plném Obrazekproudu.Jirka pohodově lítal s V2 a vysílač za letu předával všem kdo měli volné ruce.Beda měl hned 3 stroje. Křídlo tornádo,cocacola kombáta Boinga, který dokonce lítal po jednom tvrdším přistání i bez směrovky.

 

 

Přístě stavím éra bez směrovek, každý gram je k dobru, říká Beda.ObrazekDále měl 3metrovku, kterou se mi podařilo i zajímavě nafotit.Kamil lítal také s křídlem, ale snad má v plánu Foxe,no uvidíme. Láda dovezl  větroně, kterého bylo třeba pokřtít.Po dlouhém rozhodování se Láďa za vydatného povzbuzování odhodlal éro vypustit. Začátek vypadal slibně, ale bohužel nastali těžkosti a větron to nepřežil.Čest jeho památce! I takový je náš koníček.Jirkova V2 byla stále ve vzduchu,vysílač měl v ruce Kamil,potom Hynek a Láda si ten šrám taky napravil Jirkovým érem. Ale nejzaměstnanějším pilotem byl Hynek,aniž by měl své vlastní éro.Já lítal s křídlem a párkrát byl ve vzduchu i Discus,ale nebylo to ono .Vítr byl nárazový a né zrovna nejlepší pro můj stroj.Ale vše bylo v pohodě-i přistání z kterého mívám obavy.Po ukončení letového programu jsme se vydali k Hynkovi podívat se na jeho nového větroně. No nádhera,impozantní stroj! I když ve stavu Obrazekrozpracovanosti - už teď budí velkou pozornost, na fotkách je to vidět.Dokonce se objevil i Jarek a asi jsme ho nahlodali a bude muset jednou místo elektry postavit větroplacha.Tak ještě pár fotek a uháníme domů.Tak zase super akce, na to že bylo 12.ledna.

J.Š sen

Fotky zde