Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vzpomínka na léto: Takové to nedělní polítání

I když je ta Obrazekzima nebo spíš začátek jara, nebo co je vůbec za počasí,je třeba se kouknout  co jsme dělali v létě.No co asi? Lítalo se a lítalo a blblo a blblo. Zrovna jako onu neděli, kdy se kluci rozhodli zkusit aerovleky.

A nebyly to aerovleky jen tak ledajaké.K vlekání se propůjčil Hynek, s tím nebyl problém, ten je pro každou hloupost a jako druhou vlečnou jsme ukecali Váženého náčelníka pana Králíka .

Obrazek

K vlečení byly nachystané stroje typu samokřídlo, ty řídili Jirka Š.jun,Beda,Kamil,Jirka K.Na letošní sezonu se proslíchá, že někdo chystá pořádného větroně, že Hynku a někdo vlečnou, co Bedo?Sehnalo se kus drátu na háčky,kus šnůry na vlečení a hurá na věc.Vše šlo jako na drátku,honem nahoru,zase dolů a pořád dokola.Dokonce to šlo i ze země a bez podvozku!!! Až po shlédnutí fotek jsem uviděl, že pilotům vlečných lítali křídla zatraceně blízko kolem hlavy.To by byla pecka a asi i úraz na strojích,tak příště bacha!!

Pan Boháč s panem Králíkem přivezli nové stroje Cessnu a Zlínku.Zatím zkoušeli jen motory a jen popojížděli.Cessna už lítá a Zlínka stále čeká na den D.

Obrazek

Obrazek

Peta dojel se svým elektrovětroněm a lítal, kroužil a stoupal a zase plachtil.Honza to všechno sledoval a já zase opět fotil.

Obrazek

Takže to byl takový běžný víkendový den na našem letištátku.

Foto zde                                  J.Š sen

Silvestrovské polétání

Létání proběhlo po anketě na našich stránkách 31.12.07 v 10 h na našem letišti. Ze začátku to vypadalo dost špatně, vítr, sněžení, špatná viditelnost. Přesto jsem nachystal samokřídlo a minioptimu a vyrazil. Na letišti jsem byl sám jen s větrem a sněhovými vločkami. ObrazekPočasí stále mizerné, ale na příjezdovce se objevilo auto a poznávám Peťu. Vezl manželku na nákup, tak ji vysadil a přijel (takový babský nákup to je hodina čekání :-), éro nevzal. Počasí stále nijaké. Kolem 10:30 přijíždějí další - Michal, Beda s Hynkem, Jirka junior, Jirka K, Martin, Jarek s dcerkou, Kamil, Milan s dcerou, p.Králik, p.Boháč. Kolem 11:30 jsme byli zhruba všichni, akorát nepřijeli Laďa Hambálek, Laďa Švrčina, Honza Vaněk a Richard.

 ObrazekLetadel bylo hodně-málo. Počasí se umoudřilo, tak se šlo do toho. Jako první zahájil lety Jarek se svým elektro Hawkerem, vše v pohodě. Druhý let taky OK - až na přistání (ulomená oska na motoru). No snad nebude platit jak na Nový rok tak po celý rok!  

 

 

 

ObrazekBeda měl svého combáta Thuna, mechanika a osvětlovače mu se svou novou čelovkou dělal Hynek. Letoun lítal skvěle, ale zkřehlé prsty dělaly své, chvílemi to vypadalo na rušení ale né, to ty prsty.

 

 

 Já jsem zapojil baterky ve své Optimě a hurá nahoru. Dokonce mě někdo blejsknul na foťák (moje první fotka) - Díky. Vzhledem k jejímu věku ale stále létá skvěle. Od ježíška jsem si u L.Svobody objednal Optimu III, určitě bude tak dobrá, jako starší sestra.

 Obrazek      Obrazek 

Na kopec se vydal mladoch Jirka s kámošem, vzali s sebou stařičkou V2 Stira . Ta lítá opravdu skvěle. My je s klukama pozorovali z letiště a popíjeli z rumové láhve slivku. Teda jen neřidiči a to byl jen Hynek a Milan. Hynek je prostě chytrý, a Milana dovezla dcera!!!! Kolem 13h  jsme se začli rozcházet, popřáli si  vše nejlepší do nového roku a odjeli k domovům.

Obrazek

 

Takže kluci : všechno nejlepší do nového roku, zdraví, pohodu, úspěchy v práci, samo penízky a tolerantní manželky a přítelkyně a mnoho krásných chvil s vašimi modely.

                                                                                          J.Š sen

Fotky z akce ZDE

Den obce v Tošovicích 5.7.07

ObrazekV den státního svátku proběhlo v obci Tošovice zábavné odpoledne se programem pro dětí a dospěláky.Pořádal se turnaj ve volejbale, vystoupil klaun a kouzelník z kterého byly nadšeny hlavně děti,pan Trčka vozil děti na koni,roztáčelo se kolo štěstí a pivo,které chutnalo k vynikajícím steakům a klobásam,večer hrála kapela Dědci.Do toho dění byl vtáhnut i LMK Odry. Sraz byl na letišti a pak se vyjelo vzhůru do kopce.V Tošovicích jsme měli vyhrazenou travnatou plochu za sjezdovkou.Modelů jsme přivezli dost, ale většina kvůli větru stála na zemi.Do vzduchu šly jen modely kterým vítr nevadil. Béďa prohnal svého combatového Boinga ,Jirka se hned přidal s Harykeinem a honili se po nebi spolu,Hynek provětral svůj terč taky a Martin nezahálel se svým Trenérem.Vzhledem k malému počtu diváku jsem lítal i já  s elekropilonem Dynamit-vše v pohodě,a abych nebyl ve vzduchu sám, tak Jarda bzučel s Hawkerem .Naše létání dopadlo dobře až na malou účast diváků.Příště jim uděláme pár průletu  nízko nad hlavami a plocha bude malá , jak bude narváno!!!!!!!

J.Š sen

Foto ZDE

Soutěž v extrémní akrobacii Znojmo 2007

25.8.07 jsme se s mým synem rozhodli, že se pojedem podívat na obry do Znojma.Obrazek Cesta proběhla v pohodě i s nalezením cíle. Areál modelcity je nádherný. To mít tak v Odrach. Počasí bylo super-až moc sluníčka, bez slunečních brýlí by to nešlo. Bylo možno vidět opravdu špičku celého světa (USA, Francie, Itálie,  Belgie, Rakouska, Německa, Španělska, Izraele, Česka). Létaly se volné akrobatické sestavy na hudbu. Mi to viděli poprvé a byli jsme nadšení. Letadla byla většinou celokompositová o rozpětí kolem 3 metrů a obsahu motoru i 200 cm3. Modely byly většinou Katany od Kryll model. Kluci předvedli opravdu nádherné lety, k jejichž atraktivitě přispělo i používání dýmovnic, stuh, i třpytivých flitrů. Slunce opravdu pálilo a mi to raděj vzdali a odjeli plní dojmů k domovu. Viděli jsme asi opravdu to nej co bylo možné a pořídili jsme spostu fotek, na které se můžete mrknout.

Napsal J.Š sen.

Foto ZDE

Model show Odry 15.9.07

ObrazekLetošní Model show na letišti v Odrách se vskutku vydařila.Někteří členové strávili na letišti čas od pátku do neděle.Na letišti se sešlo mnoho modelářů z blízka i z daleka.Po celé tři dny se o naše žaludky vzorně staral pan Skalka.Tímto mu patří poděkování a samozřejmě i všem zúčastněným za skvělou akci.K vidění bylo mnoho krásných modelů, předvedených v letu i na stojánce-viz fotogalerie.

Všichni se již teď těší na další ročník, termín bude určitě včas zveřejněn.

Děkujeme i všem sponzorům za podporu této pěkné akce.

FOTOGRAFIE   ZDE

 

Předváděčka ve firmě Brose v Kopřivnici

6.10.07 jsem byl požádán vedením firmy Brose zdali bych nebyl schopen sehnat párObrazek kluků a předvést modely na Dni otevřených dveři firmy Brose.Po ověření letového prostoru ve firmě jsem usoudil, že to bude kruté, ale půjde to.Takže jsem začal pátrat mezi klukama, kdo do toho se mnou půjde.Povedlo se, zůčastnil se Michal Šubrt se svým elektro větroněm,Jarek Kotala zapůjčil modely na stojánku,Honza Vaněk poslal svého syna Petra s elektrobuginou,můj bratranec Radim Fajmon přijel s rodinou a jeho syn proháněl taktéž elektrobugynu,no a nakonec se ukázal můj syn Jirka Šindler jun.Na této akci bylo dost dětí, které měly zájem o modely, a hlavně dotáhly za ruku tatínky, z kterých se rázem stali malí kluci a vydrželi u modelů déle než jejich ratolesti.Počasí přálo, tak se rozhodlo, že se poletí.Michal letěl jako první .Jeho model lítal spolehlivě i v turbulentním ovzduší, které se projevilo mezi budovami firmy. Buginy lítaly po super asfaltové dráze bez kamínku jak o závod. Kluci byli tak hodní a půjčili auta i divákům.  J.Š junior proháněl ostatní éra po obloze s naprostou bravurnosti a s krásnými průlety přilákal všechny lidi.Jirka je exibicionista a byl ve svém živlu.Klobouk dolů před jeho uměním. Já J.Š senior jsem mu dělal mechanika a lidem jsem byl komentátorem.V odpoledních hodinách se lidé začli ubírat k domovu a tak jsme sbalili éra a s pocitem dobře provedené práce jsme odjeli také domů.Tímto bych chtěl poděkovat všem jmenovaným za dobře odvedenou práci (kluci moc dík) PS:Německé vedení firmy bylo z předváděčky nadšené a poslali děkovný e-mail -mohli poslat e-uro.Obrazek

Dopisovatel Jirka Šindler senior

Fotky ZDE

Ukončení sezony v Odrách

ObrazekNa 22.10.07 byla domluvena další klubová akce, oficiálně ZAVÍRÁNÍ LETIŠTĚ - jinak to bylo pití piva, teda většinou nealkoholického,sem tam kalíšek to kvůli zimy,pečení makrel a párků.S plným žaludkem se létá přece jen lépe.Počasí nám ze začátku přálo,ale ke konci se nám rozpršelo což nám nevadilo,lítalo se i v dešti.Letadlům to nevadilo, byli tak mastné, že voda z nich stékala.  Na akci byli domáci členové a byli pozváni i přespolní (Pavel,David,Filip ..........a další, jsou na fotkách) Nálada byla super,to uvidíte na fotkách, k nim není třeba komentář. Takže super víkend, snad né poslední.

Fotografie zde